Mniej popularne właściwości kofeiny

To, że kofeina pobudza, dostarczając nam nadwyżki energii – nie jest dla nikogo zdziwieniem. Jednak kofeina niejedno ma imię i nie tylko otwiera oczy kawoszom każdego poranka. Wpływa również w inny sposób na nasz organizm. Jesteście ciekawi jakie inne właściwości kofeiny odkryto? Dziś uchylamy rąbka tajemnicy.

Pobudzenie, pamięć i koncentracja

Kofeina wpływa na poprawę skupienia, a przy tym wydłuża czas, w którym jesteśmy skoncentrowani. Zmniejsza też nasze zmniejszenie i dzięki niej przestajemy być senni. Mówi się, że wspomaga logiczne myślenie i ułatwia zapamiętywanie (efekt krótkotrwały).

Dobry nastrój

Dodatkowo, kofeina działa pozytywnie na nasz nastrój. Łagodzi napięcie i bóle, a przy okazji przyczynia się do uwalniania dopaminy w naszym organizmie. Wspomniana dopamina odpowiada za poczucie zadowolenia.

ziarna kawy

Uroda

Kofeina znajduje także szerokie zastosowanie w kosmetyce. Poza tym, że możemy stosować kawę jako domowy kosmetyk, warto wiedzieć, że producenci kosmetyków w produkcji swoich produktów sięgają po kofeinę, która dzięki swoim wyjątkowym właściwością poprawia działania różnego rodzaju specyfików. Kofeina potrafi zdziałać cuda w przypadku usuwania nienawidzonego przez nas cellulitu. Zapobiega także szeroko pojętemu wiotczeniu skóry. Dzieje się tak dlatego, że kofeina zdecydowanie poprawia krążenie krwi i wspomaga odpływ limfy – pomaga nam pozbywać się zalegających w naszym organizmie toksyn.

Dodaj komentarz