Jaki najlepszy ekspres ciśnieniowy do kawy kupić?

Ciśnieniowy ekspres do kawy jest jednym z najlepszych urządzeń, pozwalających na przygotowanie w pełni aromatycznej i smakowitej kawy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na zakup tego urządzenia do swojego domu, czy biura. Chcąc przygotować wspaniałą kawę, nie wystarczy tylko kupić ziaren. Na co zwrócić uwagę i jaki ekspres ciśnieniowy kupić, aby trafić w dziesiątkę?

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy kupić?

Na rynku istnieje wiele modeli ekspresów, przez co decyzja o zakupie jest niezwykle trudna. Przed jej podjęciem dobrze jest zadać i odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

  • Jaka ma być przygotowana kawa? Czarna? A może z mlekiem?
  • Ekspres wolnostojący czy do zabudowy?
  • Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup urządzenia?

Odpowiadając na pierwszą wątpliwość – trzeba przede wszystkim odnieść się do własnych preferencji smakowych. Ciśnieniowe ekspresy do kawy są urządzeniami, które pozwalają na przygotowanie wyśmienitej kawy. Warto jednak mieć na uwadze, że główną funkcją automatycznych ekspresów do kawy, jest przygotowywanie espresso, a także kaw na jej bazie, np. cappuccino, latte, czy americano. Oznacza to, że choć wydawać by się mogło, że ekspres jest uniwersalny – to jednak nie jest ekspres dla każdego. Jeśli ktoś preferuje wyłącznie kawę czarną, bez mleka – dobrą opcją dla niego będzie klasyczny ekspres przelewowy lub mały ekspres ciśnieniowy do kawy z mniejszą ilością funkcji. 

jaki ekspres ciśnieniowy kupić

Kwestia pieniędzy jest indywidualna dla każdego kupującego. Sam musi zdecydować,  ile chce i jest w stanie przeznaczyć na zakup automatycznego ekspresu do kawy. Mały ciśnieniowy ekspres do kawy jest dobrą alternatywą dla osób chcących zaoszczędzić trochę gotówki.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru ekspresu do kawy?

Jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed nabyciem ekspresu do kawy. Zaliczają się do nich:

  • Młynek – dobrze, aby był wbudowany w urządzenie. Jeśli jest inaczej będzie to oznaczać, że ekspres takowego nie posiada, co z kolei wymusi na użytkującym potrzebę zakupu kawy mielonej lub jej ręcznego mielenia
  • Moc – to ona odpowiada za szybkość podgrzewania wody, mielenie ziaren, a w efekcie przygotowywania smacznej kawy. Tańsze modele ekspresów są o wiele słabsze od droższych odpowiedników, a co za tym idzie czas robienia małej czarnej jest znacznie dłuższy

jaki ekspres ciśnieniowy kupić

  • Zbiorniki na fusy i zużytą wodę do przepłukania ekspresu – posiada je każdy ekspres, choć nie wszystkie są tego samego rozmiaru. Większe zbiorniki sprawdzają się wyśmienicie przy częstym użytkowaniu, a także przy dużej liczbie korzystających z ekspresu. Dla osób rzadziej korzystających z urządzenia do parzenia kawy mniejsze odpowiedniki będą bardziej odpowiednie. Dzięki temu potencjalny nabywca uniknie konieczności częstego napełniania zbiornika wodą, która zostaje automatycznie użyta do przeczyszczenia ekspresu, a także do parzenia kawy.

Dodaj komentarz