Ekspresy do zabudowy – zalety, wady, dobór

Coraz częściej urządzając kuchnie decydujemy się na lodówki, piekarniki czy kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie wkomponować w nie ekspresów do kawy? Takie rozwiązanie posiada całkiem dużo zalet, a producenci i dekoratorzy wnętrz proponują coraz więcej rozwiązań tego typu.

ekspres do zabudowy Gorenje

źródło zdjęcia: Gorenje

Zalety ekspresów do kawy do zabudowy

Odpowiednio dobrane ekspresy do kawy do zabudowy pozwolą zaoszczędzić przestrzeń i nie będą w niej dominowały. Zazwyczaj takie urządzenia posiadają nowoczesny, a także ciekawy design więc mogą być pewnego rodzaju gadżetami oraz stanowić uzupełnienie wystroju kuchni.

Co ważne nie zajmują blatu, bo są najczęściej wstawiane w zabudowę mebli w tzw. słupku. Można je też wbudować w różnych pozycjach na przykład horyzontalnej lub wertykalnej. Co istotne umieszczenie ekspresu do kawy do zabudowy na odpowiedniej wysokości zwiększa komfort jego użytkowania.

Ekspres do zabudowy Whirlpool

źródło zdjęcia: Whirlpool

Wady ekspresów do kawy do zabudowy

Podstawową wadą ekspresów do kawy do zabudowy jest ich wysoka cena. Niestety są one droższe od ekspresów wolonostojących tej samej klasy o 30-50%. Trudniej też utrzymać je w czystości. Jeśli z kolei nie mają podłączenia do wody to trzeba liczyć się z częstym uzupełnianiem wody w zbiorniku zwłaszcza, jeśli jest się kawoszem.

Na co zwracać uwagę kupując ekspres do kawy do zabudowy

Jeśli chodzi o konstrukcję i wyposażenie ekspresów do kawy do zabudowy to sprzęty tego rodzaju mają wbudowany młynek, ale można w nich stosować też kawę już wcześniej zmieloną. Powinno się też dać w nich przygotować różne rodzaje naparów. Ekspresy do kawy do zabudowy nie mogą ustępować pod względem ilości funkcji zwykłym ciśnieniowym urządzeniom. Automatyczny system czyszczenia i odkamieniania, wyjmowane pojemniki na skropliny oraz resztki kawy, a także systemy spieniania mleka oraz podgrzewania wody powinny obowiązkowo być na ich wyposażeniu. Droższe modele ekspresów tego typu zaopatruje się również w chowane pokrętła i mają podłączenie do ujęcia wody.

Ekspres do zabudowy Ariston

źródło zdjęcia: Ariston

Podsumowanie

Ekspresy do kawy do zabudowy charakteryzuje przede wszystkim wygoda użytkowania, a także oszczędność miejsca. Ciekawy oraz oryginalny wygląd również ma znaczenie w czasie planowania zakupu sprzętu tego typu. Jeśli dysponuje się nieco większą ilością gotówki można pozwolić sobie na odrobinę luksusu i nabyć ekspres do kawy do zabudowy.

Dodaj komentarz