Dlaczego warto posiadać młynek do kawy?

Miłośnicy i znawcy kawy zapewne zgodzą się z nami, że młynek do kawy to jedna z tych rzeczy, które po prostu trzeba mieć w swojej kuchni. Nic nie dorówna aromatowi świeżo mielonej kawy o poranku! Tak, to niezmiernie istotne, by kawę mielić tuż przed parzeniem. Kupowanie już zmielonych ziaren, choć niewątpliwie – wygodne – niestety, pozbawia nas intensywności zapachu oraz smaku ulubionego napoju.

Zalety żarnowego młynka do kawy

Kiedy już wiemy, że w naszej kuchni powinien pojawić się nowy sprzęt w postaci młynka do kawy – musimy dowiedzieć się, jaki będzie najlepszy. Wszak oferta producentów jest niezmiernie szeroka, a wizyta w sklepie może przyprawić o zawrót głowy, jeśli chodzi o możliwe do wyboru opcje.

Ciekawostką jest, że unikalny aromat kawy wydobędziemy wtedy, gdy nasz młynek będzie „rozcierać” ziarna, a nie po prostu przecinać je nożami. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że aby delektować się najlepszą kawą – powinniśmy zdecydować się na zakup żarnowego młynka (może być zarówno ręczny, jak i elektryczny). Kiedy staniemy przed wyborem zakupu młynka żarnowego, z pewnością będziemy zastanawiać się czy żarna powinny być płaskie czy stożkowe. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że nie ma to zbyt dużego znaczenia. Młynki wyposażone w stożkowe żarna zazwyczaj przeznaczane są do mielenia mniejszej ilości kawy, a te z płaskimi – pozwolą nam na jednorazowe zmielenie większej ilości.

Zaletą korzystania z młynka żarnowego jest fakt, że drobiny kawy są porównywalnej wielkości. Oznacza to, że możemy zaparzyć kawę idealną, bez gorzkiego posmaku.

Jaki młynek wybrać?

Jeśli już wiemy, że chcemy zakupić młynek żarnowy – musimy wiedzieć, że warto postawić na taki, który daje nam możliwość wyboru stopnia zmielenia kawy. Dzięki temu będziemy mogli dostosować finalny napój do swoich własnych preferencji. A przecież każdy z nas chce być traktowany indywidualnie, prawda? Ma to także istotny aspekt techniczny – czasem najzwyczajniej w świecie potrzebujemy drobniej zmielonej kawy, na przykład wtedy, kiedy chcemy wypić espresso z ciśnieniowego ekspresu do kawy.

żarnowy młynek do kawy

MPM Product Młynek do kawy MMK-05

Ciekawym rozwiązaniem może zaskoczyć nas oferta firmy MPM, w której znajdziemy młynek MPM MMK-05. Poza tym, że potrafi on dla nas doskonale zmielić kawę – będzie dodatkową ozdobą naszej kuchni, dzięki ciekawemu designowi.

Dodaj komentarz